Facebook Bağlan, Yorum ve Mağaza Modülleri

Değerli müşterilerimiz;

Facebook Bağlan (Login), Facebook Yorum (Comment) ve Facebook Mağaza (Store) modüllerini sitenizde aktif hale getirebilmeniz için hazırlamış olduğumuz eğitim videosuna, bu sayfanın alt bölümünde yer alan video linki sayesinde ulaşabilirsiniz.

Facebook Bağlan modülü sayesinde; ziyaretçilerinizin üye kayıt formları ile uğraşmadan sitenize saniyeler içerisinde üye olabilmesine, Facebook Yorum modülü sayesinde; ziyaretçilerinizin facebook hesapları ile ürünlerinize yorum yazabilmesi ve kendi duvarlarında paylaşabilmesine, Facebook Mağaza modülü sayesinde de; sitenizin ana sayfasındaki tüm ürün ve içeriklerin facebook sayfanızda otomatik güncellenecek şekilde sergilenebilmesine imkan sağlamış olursunuz.

Bu kapsamda, eğitim videosuna yardımcı olması amaçlanarak bir kaç açıklama aşağıda belirtilmiştir.

  1. Facebook uygulaması oluşturulabilmesi için https://developers.facebook.com/ linkine tıklanması gerekmektedir.
  2. Eğer kayıtlı facebook uygulama geliştiricisi iseniz; sağ üst köşeden "Create App" veya "Add a New App" linklerini kullanabilir, geliştirici değilseniz yine sağ üst köşeden "Register" linki sayesinde hızlıca kayıt olabilirsiniz.
  3. Uygulamayı oluşturduktan sonra; "Sitenizin Yönetim Paneli" - "Ayarlar" - "Genel Ayarlar" - "Facebook Entegrasyon" sayfası üzerinden, Facebook Uygulama Kodu (App Id) ve App Secret bilgilerinizi girebilir, her bir modülü aktif veya pasif yapabilirsiniz.
  4. Videoda örnek site adresi olarak www.eticaretkur.net kullanılmıştır. Siz uygulama oluştururken www.eticaretkur.net yazan her alanda kendi site adresinizi (www.siteadi.com v.b.) girmelisiniz.
  5. Facebook sayfanızda, sitenizin anasayfasında yer alan tüm ürün ve içerikleri otomatik olarak gösterebilirsiniz. Bunun için sayfa sekmesi oluşturulmalıdır.
  6. Facebook sayfanız yoksa, http://www.facebook.com/pages/create.php?ref_type=sitefooter linki üzerinden yeni bir facebook sayfası oluşturabilirsiniz.
  7. Sitenizin ana sayfasında yer alan tüm ürün ve içerikleri facebook sayfanızdaki menüde sekme olarak göstermek isterseniz, http://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=UYGULAMA_KODUNUZ&redirect_uri=http://www.facebook.com linkine tıklayabilir, çıkan hatayı dikkate almayıp tarayıcının adres çubuğundaki Url içinde yer alan UYGULAMA_KODUNUZ alanına uygulama kodunuzu (App Id) girerek linki tarayıcınızda tekrar çalıştırabilirsiniz. Çıkan ekranda, uygulamayı istediğiniz sayfada aktif hale getirebilirsiniz.

Eğitim videomuza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, hayırlı ve bol kazançlı günler dileriz.

09 Şubat 2014