Değerli müşterilerimiz;

Facebook Bağlan (Login), Facebook Yorum (Comment) ve Facebook Mağaza (Store) modüllerini, aşağıdaki bilgilere göre sitenizde aktif hale getirebilirsiniz.

Facebook Bağlan modülü sayesinde; ziyaretçilerinizin üye kayıt formları ile uğraşmadan sitenize saniyeler içerisinde üye olabilmesine, Facebook Yorum modülü sayesinde; ziyaretçilerinizin facebook hesapları ile ürünlerinize yorum yazabilmesi ve kendi duvarlarında paylaşabilmesine, Facebook Mağaza modülü sayesinde de; sitenizin ana sayfasındaki tüm ürün ve içeriklerin facebook sayfanızda menü sekmesi olarak otomatik güncellenecek şekilde sergilenebilmesine imkan sağlamış olursunuz.

Facebook Bağlan modülü için, Yönetim - Ayarlar - Genel Ayarlar - Facebook Entegrasyon sayfasındaki "Facebook Bağlan (Connect)" seçeneğini aktif etmeniz yeterlidir. Modül otomatik olarak çalışacak olup herhangi bir ek kurulum işlemi veya api bilgisi gerektirmemektedir.

Facebook Yorum modülü için, Yönetim - Ayarlar - Genel Ayarlar - Facebook Entegrasyon sayfasındaki "Facebook Yorum (Comment)" seçeneğini aktif etmeniz yeterlidir. Modül otomatik olarak çalışacak olup herhangi bir ek kurulum işlemi veya api bilgisi gerektirmemektedir.

Facebook Mağaza modülü için, Yönetim - Ayarlar - Genel Ayarlar - Facebook Entegrasyon sayfasındaki "Facebook Mağaza (Store)" seçeneğini aktif etmeniz ve aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  1. Facebook.com'a hesabınızla giriş yaptıktan sonra https://apps.facebook.com/static_html_plus/ linkine tıklayınız.
  2. Açılan sayfadan "Add Static HTML to a Page" butonuna tıklayınız.
  3. Linke tıkladıktan sonra açılan "Sayfa Sekmesi Ekle" bölümünde, "Facebook Sayfaları" linkine tıklayarak listeden facebook sayfanızı seçiniz ve "Sayfa Sekmesi Ekle" butonuna tıklayınız.
  4. Facebook sayfanız yoksa, http://www.facebook.com/pages/create.php?ref_type=sitefooter linki üzerinden yeni bir facebook sayfası oluşturabilirsiniz.
  5. Sayfa sekmesi eklendikten sonra gelen ekranda yeşil renkli "Set up tab" butonuna tıklayınız.
  6. Açılan ekrandaki index.html içerisinde bulunan metinleri silerek sadece <iframe src="https://www.siteadiniz.com/facebook/" width="100%" height="100%" style="border:0" /></iframe> kodunu yapıştırınız. siteadiniz.com yerine kendi site adresinizi yazmayı unutmayınız.
  7. Daha sonra sağ üst bölümnde "Save & Publish" butonuna tıklayarak işlemleri tamamlayınız. Artık facebook sayfanızın menüsünde sekme olarak mağazanız gözükecektir. Mağaza adı default olarak welcome gelmektedir. Değişmek için "Action" menüsünden "edit name and image" linkini kullanabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

09 Temmuz 2012