Değerli müşterilerimiz;

Yeni güncellememizle birlikte; istediğiniz ürünler için, sipariş aşamasında desi aralığına göre kargo firmalarını gizleyebilir veya kargo ücretini alıcı ödemeli olarak belirleyebilirsiniz.

Bunun için; min. ve max. desi limitlerine size uygun değerleri girmeniz yeterlidir. Mesela; sepete eklenmiş ürünlerin toplam desi miktarı, min ve max desi aralığında ise, ilgili kargo ayarları mevcut seçeneklerle sunulacaktır. Fakat, limitlere ulaşılamadığı veya aşıldığında ise, "Desi Limit Aşımında" başlıklı seçim kutusundaki işlemler devreye girecektir.

Bu seçeneklerin birincisi, ilgili kargo firmasını sipariş sayfasında gizler. Böylece müşterinin o kargo firmasını seçmesi engellenmiş olur.

İkinci seçenekte ise, ilgili kargo firması sipariş sayfasında gösterilir fakat, kargo ücreti hiç bir ayar veya tanım gözetmeksizin otomatik olarak "Alıcı Ödemeli" hale getirilir.

Kargo tanımlarında desi limitlerini düzgün kullanabilmek için, ürünlerin desi değerlerini doğru girmeniz gerekmektedir.

Not : Desi limit belirleme işlemi, kargo ücretlendirme türünden bağımsızdır. Yani sabit ücret seçeneği veya desiye göre fiyat vb. seçeneklerin hepsi için kullanılabilmektedir.

Ayrıca, kargo tanım sayfasına eklemiş olduğumuz "Yardım" butonu sayesinde, kargo ile ilgili tüm makalelerimize ulaşabilir, ayarlarınızı bu bilgilere göre düzenleyebilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

28 Nisan 2015