Değerli müşterilerimiz;

Banka sanalpos kurulum ve aktivasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda listelenmiştir.

 1. Bankaya yapmış olduğunuz başvuruda, banka sizden ek bilgi veya işlemler gerçekleştirmenizi isteyebilir. Bu bilgi ve işlemler kısaca;
  1. Yazılımı Dili : .Net C#
  2. İşletim Sistemi : Windows Server
  3. Barındırma (Hosting) Yeri : Türk Telekom Gayrettepe İstanbul Verimerkezi
  4. Sunucu Çıkış ve Site IP adresi : Yönetim paneli ana sayfanızın alt bölümünde mevcuttur.
  5. Banka tarafından yapılacak test işlemlerinde, sitenizde kredi kartı işlem ve çekim sayfasının aktif olması talep edilebilir. Bu durumda; Yönetim Paneli - Ayarlar - Sanalpos sayfasından ilgili banka tanım kartı düzeltme modunda açılmalı, pos bilgileri alanlarına test veya demo yazıp pos hesabı aktif edilmelidir. Ayrıca, Yönetim Paneli - Ayarlar - Ödeme Türleri sayfasında Kredi Kartı seçeneği de aktif edilmelidir. Diğer bir husus ise, kategori ve alt kategorilerde tarafınızca kredi kartı ödeme seçeneği pasif yapıldıysa, tekrardan aktif edilmelidir.

 2. Sanalpos hizmetiniz 3D Secure destekli olmalıdır. Tüm bankalar bu hizmeti varsayılan olarak ücretsiz sunmaktadır. Dolandırıcılar ve çalıntı kartlar için en üst düzey pos güvenlik sistemi 3D Secure dir.
 3. Sanalpos 3D Secure işlem türünüz / modeliniz / tipiniz 3D_PAY olmalıdır. Eğer varsayılan olarak 3D_PAY aktif edilmesiyse, bankanızla iletişime geçerek anında aktif ettirebilirsiniz.
 4. Yönetim ana sayfanızın alt bölümünde bulunan Sunucu Çıkış ve Sitenize ait IP adreslerinin bankaya bildirilmiş olması gerekmektedir.
 5. Kart çekim işlemlerinde olası 3D Secure hatalarına karşılık, bankanın size tanımlamış olduğu varsayılan 3D Secure şifresini, yine bankanın size vermiş olduğu sanalpos yönetim sayfası üzerinden değiştirmeniz gerekebilir.
 6. Bankanın size vermiş olduğu müşteri bilgileri ve tanımlamış olduğunuz 3D şifreleri, sitenizin yönetim paneli üzerinden ilgili banka tanım kartına doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.
 7. Yeni aktif edilen sanalposlarda, bankalar tarafından gerçekleştirilen master / visa tanımlamaları bir kaç gün sürebilmektedir. Bankanızdan bu konuda ek bilgi alabilirsiniz.

Banka sanalpos sistemlerimiz aktif şekilde tüm müşterilerimiz tarafından sorunsuz kullanılmakta olup, herhangi bir kod aktivasyonu veya dokümantasyona ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

01 Haziran 2010