Değerli müşterilerimiz;

301 yönlendirmesi, arama motorlarına bir URL’den farklı bir URL adresine kalıcı yani kesin geçiş yaptığımızı söyler.

Farklı bir yazılım veya altyapıdan bizim yazılıma geçiş yapan müşteriler, url yapısı farklı olduğunda Google vb. arama motorlarında Index ve SEO sorunu yaşamamak için 301 yönlendirmesini kullanabilirler.

İnternet sitenizde artık kullanılmayan ya da bağlantı linki değiştirilen sayfaları 404 hatası almamak ve ilgili sayfa SEO otoritesini kaybetmemek için 301 yönlendirmesi yapılabilir.

Eğer bir sayfa artık internet sitenizde bulunmayacak ve tamamen silinecekse, bu sayfaya gelen arama motoru botları ve kullanıcıların 404 hata mesajı almaması için 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz.

301 yönlendirmesi 404 hata sayfası ile entegre çalışmaktadır. Eğer eklenmiş bir eski url adresi varsa 301 yönlendirme sağlanır. Aksi durumda 404 özel içerik sayfası gösterilir.

Yönlendirme ekleme sayfasında yardım ve makale linkleri aktif edilmiştir. Ayrıca, log kayıtlarından kim ne zaman yönlendirme yapmış veya silmiş görebilirsiniz.

Çalışmakta olan url adresleri yönlendirilse bile çalışmayacaktır. Yönlendirme listesindeki url adreslerine tıklandığında ayrı sayfada açılmaktadır.

Url'nin sadece kendisi işleme alınır. Parametreler dikkate alınmaz. Ayrıca, url adresleri site adınız olmadan girilmelidir.

Web tarayıcıları performansı dikkate alarak, oluşturulan 301 yönlendirmelerini belirli bir süre tampon belleklerinde tutmaktadırlar. Bu nedenle yeni url'yi girerken dikkat etmenizde yarar vardır. Sonrasında yapılacak değişikliklerin kendi web tarayıcınıza yansıması zaman alacaktır. Fakat, web tarayıcı geçmişini silerek yapılan değişiklikleri anında gözlemleyebilirsiniz.

Yönetim - İçerikler - 301 Yönlendirme sayfası üzerinden, eğer gerek duyuyorsanız yönlendirmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

25 Ekim 2020