Değerli müşterilerimiz;

GarantiPay sanal pos entegrasyonu, geliştirme çalışmaları tamamlanarak aktif hale getirilmiştir.

GarantiPay ile müşterileriniz kart bilgilerini paylaşmadan ödeme yapabilmektedirler. Müşteriniz bunun için, GarantiPay ödeme sayfasında ilgili alana GSM veya TCKN numarasını girer. GarantiPay servisini destekleyen T.Garanti Bankası mobil uygulamasına işlem bildirimi iletilir. Uygulama üzerinden ödemesini tamamlamak istediği kartı seçerek işlemini kolayca tamamlar. GarantiPay hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yönetim - Ayarlar - Ödeme Türleri sayfasında "GarantiPay" adıyla yeni bir ödeme türü seçeneği eklendi. Ödeme seçeneğini düzeltme modunda açarak aktif / pasif yapabileceğiniz gibi, diğer seçenekleri de güncelleyebilirsiniz.

GarantiPay, Yönetim - Ayarlar - Sanalpos sayfasındaki Garanti Bankası sanal pos bilgileri üzerinden çalışır. Yani aktif şekilde çalışan garanti sanal posa sahip olmanız gerekmektedir. Zaten Garanti Bankası sanal pos başvurularında GarantiPay'i de artık zorunlu tutmaktadır.

GarantiPay, sadece Garanti Bankası sanal pos türünün "Banka 3D Secure" olarak seçili olduğu durumlarda çalışır. Yani alternatif ödeme kuruluşu değil, direkt bankadan temin ettiğiniz sanal posun olmasını zorunlu tutar.

Kategori tanım sayfasındaki Ödeme sekmesine "GarantiPay" ödeme türü eklendi. Böylece aynı diğer ödeme türlerinde olduğu gibi dilediğiniz kategorilerde "GarantiPay" ödeme seçeneğini aktif / pasif edebilirsiniz.

GarantiPay de bir kredi kartı ile işlem olduğu için, ürünlerdeki tek çekim indirim seçeneği tüm sanalpos altyapılarında olduğu gibi GarantiPay için de geçerlidir.

Sipariş aşamasında minumum sepet tutarı, taksit limit bilgilendirme ve kategori ödeme seçeneği aktif / pasif kontrolleri de entegrasyona dahil edildi. Excel export ve import modüllerindeki kategori işlemlerine "GarantiPay" seçeneği eklendi. Yönetim ve müşteri sipariş detay sayfaları GarantiPay ödeme seçeneğine göre revize edildi.

Sipariş - Ödeme sayfasında GarantiPay ile ilgili bilgilendirme haricinde, tek çekim ve varsa taksitli satış fiyatları da bilgi amaçlı olarak listelenmektedir. Taksit seçenekleri, tanımlamış olduğunuz Garanti Sanal Pos oranlarına göre otomatik gösterilmektedir. Taksit seçimi ise GarantiPay ödeme sayfasında yapılabilmektedir.

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

21 Ocak 2020