Değerli müşterilerimiz;

Mobil alt menü çalışması tamamlanarak aktif hale getirilmiştir.

Bilindiği üzere; mobil kullanıcı sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Mobil kullanıcılara daha rahat bir kullanım sağlayabilmek adına mobil alt menü geliştirildi. Sadece mobil cihazlarda görüntülenen bu menü, sitenizin en alt bölümüne sabitlendi. Sayfa aşağıya kaydırılınca ilgili menü sabit kalmaktadır.

Menü seçeneklerinde; Ana Sayfa, Kategoriler, İletişim ve Sepet bağlantıları yer almaktadır. İlgili seçenekler hem ikon hem de yazı/link olarak gösterilmektedir. Üst sol bölümde zaten kategoriler ikonu, sağ tarafta ise sepet ikonu yer almakta. Ayrıca, müşteri mobilde ana sayfaya ulaşabilmek için logonun üzerine tıklamak zorunda kalıyordu. İletişim bilgileri için ise; kategoriler de link olarak tanımlanmışsa oraya girmesi tanımlanmış değilse, sayfanın en altına kadar yani footer bölüme kadar kaydırması gerekiyordu.

Mobil alt menü sayesinde; müşteri sayfada gezinirken her zaman alt bölümde sabitlenmiş olarak önem arz eden bağlantıları görebilecektir. Hem ikon hem de ikonların alt bölümünde yer alan link isimleri ile bağlantılar daha net hale getirildi. Böylece; sitenizi mobilden ziyaret eden müşterileriniz; sayfayı kaydırınca, sitenizde gezinirken her daim; ana sayfa, kategoriler, iletişim ve sepet bağlantılarını hem ikonlu hem de yazılı olarak ekranda görebilecektir. Bu da mobil tarafta daha rahat bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kullanım kolaylığına ek olarak, sitenize mobilde estetik bir görüntü de kazandırmış oluyor. Mobil alt menünün arka plan ve ikon/yazı renkleri; site genel rengini otomatik olarak almaktadır.

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

17 Mart 2023