Değerli müşterilerimiz;

N11.com ile api entegrasyonumuz tamamlanmıştır.

Api entegrasyonumuz sayesinde; siteniz üzerinden kategori ve özellik eşleştirmesi yaparak, tüm ya da filtrelemiş olduğunuz ürünleri N11 panelinize otomatik olarak aktarabilirsiniz.


Erişim Bilgileri

N11 mağaza panelinizde yer alan menü üzerinden Hesabım -> API Hesapları bağlantısını takip ederek, Api Anaharı (Api Key) ve Api Şifresini (App Secret) temin etmelisiniz.

N11 tarafından temin etmiş olduğunuz Api Key ve Api Secret bilgilerini, sitenizin Entegrasyon -> N11 API sayfasında yer alan ilgili alanlara kayıt ediniz.Kategori Eşleştirme

Sitenizdeki kategoriler ile N11 sitesindeki kategorileri eşleştirmeniz gerekmektedir.

N11 API sayfasında yer alan KATEGORİ VE ÖZELLİK EŞLEŞTİRME butonuna tıkladığınızda tüm ana ve alt kategorileriniz listelenecektir. Her bir kategorinin sağ bölümünde yer alan Düzelt butonuna tıklayarak açılan sayfa üzerinden N11 kategorilerini seçmelisiniz.

Ayrıca, Fiyat Arttırımı (%) alanından ilgili kategoriye ait ürünlerinizi N11 'e fiyatlarını arttırarak gönderebilirsiniz.

Kategori eşleştirmede dikkat edilecek husus; sadece ürünlerinizin yer aldığı kategorileri (Varsayılan Kategori) eşleştirmeniz yeterlidir.

Örneğin; Elektronik -> Telefon & Aksesuarları -> Cep Telefonu şeklinde kategorilerinizin olduğunu varsayalım. Normal kullanımda, ürünler Cep Telefonu kategorisine tanımlanır. Elektronik ve Telefon & Aksesuarları kategorileri gösterim kategorileridir. Yani, kategori eşleştirme sayfasında sadece Cep Telefonu kategorisini eşleştirmeniz yeterli olacaktır. ( Ürünlerinize ait kategori tanımlarını örnekteki şekilde yapmanız durumunda geçerlidir. )Özellik Eşleştirme

N11 API sayfasında yer alan KATEGORİ VE ÖZELLİK EŞLEŞTİRME butonuna tıklayınız, akabinde Eşleştirme yapmış olduğunuz kategorilerinizin en sağında yer alan Özellik butonuna tıklayınız. Açılan sayfada bu kategoride yer alan ürünleriniz listelenecektir. Her bir ürünün yanında yer alan Düzelt butonuna tıklandığınızda o ürün için N11 tarafından beklenen özelliklerin listesi açılacaktır. Buradan ürün özelliklerini seçmelisiniz.Teslimat Şablonu Oluşturma

N11 mağaza panelinizde yer alan menü üzerinden Hesabım -> Teslimat Bilgileri bağlantısını takip ederek yeni şablon ekleyiniz.

Sitenizin Entegrasyon -> N11 API sayfası İşlemler bölümünde yer alan Teslimat Şablonu alanına; N11 tarafında tanımlamış olduğunuz şablonun adını bire bir aynısı olacak şekilde giriniz.


Ürünlerin Aktarımı ve Güncelleme İşlemleri

N11 API sayfası İşlemler bölümünde yer alan Aktarım İşlemini Başlat butonuna tıkladığınızda, kategori ve özellik eşleştirmesi yapılmış ürünler N11 mağazanıza aktarılacaktır.

Aktarım ve güncelleme işlemleri stok koduna göre yapılmaktadır. Eğer kod mevcutsa güncelleme, mevcut değilse yeni kayıt ekleme gerçekleşmektedir.

Ürünler Kargo Durumu alanının kullanımı hakkında : Ürün kargo durumunun 'Aynı Gün Kargo' olarak gönderilebilmesi için; N11 tarafında ilk sipariş tarihiniz üzerinden 30 gün geçmiş olmalı ve şimdiye kadar tamamlamış olduğunuz toplam sipariş adedi 5'den fazla olmalıdır. Eğer N11 satış durumunuz bu kurala uymuyorsa, kargo durumu 'Aynı Gün Kargo' olan ürünlerinizi gönderebilmek için 'Aynı Gün Kargo Ürünlere +1 Gün Ekle' seçeneğini kullanmalısınız.Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

01 Ağustos 2019