Değerli müşterilerimiz;

Varyant sistemine yönelik tüm güncelleme ve revize çalışmaları aşağıda açıklanmıştır.

09.11.2018 Tarihli Güncelleme Bilgileri;

Ürün varyantlarının daha hızlı ve rahat girilebilmesi için revize çalışmaları gerçekleştirilerek tüm sitelerde aktif hale getirilmiştir.

Kısaca bahsedecek olursak;

Yönetim - Ürün listesindeki ana ürünlerin varyant gösterimi ve ekleme linki kaldırılarak, varyant işlemlerine özel sayfa geliştirildi. Bu sayfaya, her bir ürün satırının sağındaki Varyantlar linki üzerinden ulaşılabilmektedir.

Ürüne ait varyantları (seçenekleri), üst bölümdeki yeni varyant ekle bölümünden hızlıca girebileceğiniz gibi, otomatik oluştur butonu sayesinde de ürüne ait varyant değerlerinin tüm olasılıkları kullanılarak listede olmayan varyantların sistem tarafından oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Varyant listesindeki ilk kayıt ana ürüne ait olup, varyant değerleri ana ürün bilgileri girilirken seçilmektedir.

Varyant değerleri haricindeki alanlar zorunlu olmayıp, boş bırakılması halinde ana ürüne ait bilgiler otomatik olarak ilgili varyanta aktarılmaktadır. Stok kodu alanı boş bırakıldığında ise sistem tarafından otomatik kod verilmektedir.

Varyant listesindeki her bir varyantın stok miktarı ve satış fiyatı hızlıca güncellenebilmektedir. Girilen bilgilerin kayıt edilebilmesi için listenin alt bölümündeki stok ve fiyatları güncelle butonuna tıklanması yeterlidir. Ana ürün ise sadece düzelt sayfası üzerinden güncellenebilmektedir.

Toplu silme butonu sayesinde ise ister tek tek, ister toplu olarak seçilmiş varyant kayıtlarının sistemden silinmesini sağlayabilirsiniz. İlk kayıt ana ürün olduğu için bu sayfa üzerinden silme işlemi ana ürün için geçerli değildir.

Varyantlı ürünün varyant değerlerini, gelişmiş stok ve miktar bilgilerini, fiyatlandırma seçeneklerini, fotoğraflarını v.b. diğer ek özelliklerini ise düzelt butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

11.11.2016 Tarihli Güncelleme Bilgileri;

Bilindiği üzere; yazılımda mevcut olan ürün seçenek (varyant) sistemi, standart ve gelişmiş varyasyon olmak üzere iki farklı modül üzerinden çalışmakta idi.

Yeni modül çalışması sayesinde, tüm varyant (seçenek) sistemi tek bir çatı altında toplanarak daha profesyonel ve işlevsel bir hale getirildi.

Bu kapsamda;

  1. Fiyat, foto ve stok takibi yapılamayan standart varyantlı ürünler, otomatik olarak gelişmiş varyant sistemine entegre edildi.
  2. Bir ürün için tanımlanabilen maksimum varyant türü sayısı 2'den 4'e yükseltildi. Her bir ürüne sınırsız varyant ekleyebilme seçeneği aynen korundu.
  3. Daha hızlı varyant ve varyant değeri giribilmesi için, varyant tanımları sayfası geliştirildi. Böylece, aynı türde ürünlerin varyant değerlerinin giriş işlemi daha sorunsuz ve hızlı hale getirildi.
  4. Ürün detay sayfasında her bir varyant türünün birbirinden bağımsız olarak; "Kutu - Yan", "Kutu - Alt", "Açılır Liste" ve "Resimli Kutu" olarak listelenebilmesine imkan sağlandı.
  5. Ürün varyant ve değerlerine birbirinden bağımsız olarak gösterim sırası belirleyebilme imkanı sağlandı.

Varyant sistemine ait eğitim videomuza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, bereketli ve bol kazançlı satışlar dileriz.

09 Kasım 2018